İpek Kirpik

İPEK KİRPİK

İpek kirpik uygulaması; gerçek kirpiklerin uzunluğunu ve kalınlığını arttıran bir yöntemdir. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Hacimli, gür ve kıvrık kirpiklere kim sahip olmak istemez? Doğru rimeli bulmak, kat kat rimel sürmek bir de üstüne gün sonunda uzun uğraşlarla bu rimeli temizlemek bazen kadınlara oldukça zahmetli görünebiliyor. Bunun yerine makyaj yapmadan makyajlı bir görüntüye sahip olmak, hem de daha kıvrık ve uzun kirpiklere kavuşmak neden tercih edilmesin? İpek kirpik uygulaması ile maskara sürmeden makyaj etkisi yaratabilirsiniz.

İşlem o kadar basit ve buna karşılık o kadar göz alıcı ki; göz makyajını kullanmanın daha zor olduğu yaz döneminde uygulama yaptırıp, yaz dönemi sona erdiğinde ipek kirpik uygulamasına ara vermeyi planlayan kadınlar, bir daha bu kirpik yapısından vazgeçemiyor ve uygulamayı sene boyunca kullanmaya devam ediyorlar. İpek kirpik işlemi ile ilgili bilinmesi gereken en önemli unsurlar şöyle:

İşlem oldukça ustalık istiyor; fakat gerçek bir uzmanın elinde en fazla 1.5 saat sürüyor.

İpek kirpikler her bir kirpiğe tek tek yapıştırılıyor.

Yapıştırılan kirpikler haftalar içinde kişinin kendi kirpiğinden ayrılarak dökülüyor.

Yaklaşık 2-3 hafta arayla uygulatacağınız ara bakımlarla ipek kirpik sistemini aylarca kullanmanız mümkün olabiliyor..

İpek kirpik işleminde kullanılan yapıştırıcının organik ve hipo-alerjik olması, gözlerde hassasiyet yapmaması açısından çok önemli.

Şayet kişinin aşırı hassas ve alerjik bir göz yapısı var ise işlem uygulanmadan 1 gün önce ilgili merkeze uğrayıp her iki gözüne de 2-3 adet kirpik taktırması ve 24 saat o şekilde sistemi denemesi en güvenli yöntem olacaktır.

İpek kirpik işleminde kullanılan kirpik alternatifleri çok fazla. Uzunluk, kalınlık, kıvırıklık kişinin göz yapısına ve kirpiğinin taşıyabileceği ipek kirpik yapısına uygun olarak seçiliyor.

Kendi kirpiğinizden 1 ya da 2 boy uzun, orta kalınlıkta ve kıvrık yapıda seçeceğiniz kirpik; göz yapınızı, makyaja ihtiyaç duymaksızın farkedilir hale getiriyor.

İpek kirpik işlemi rimel kullanmanızı gerektirmeyecek bir yapıda. Dilerseniz, sadece alt göz kapağına uygulayacağınız rimelle de kullanmak mümkün.

Şayet profesyonel bir gece makyajı yapacak ve çok yoğun bir göz makyajı kullanacak iseniz; böyle bir durumda ipek kripiklerinizi rimelleyebilirsiniz. Fakat göz makyaj temizleyicinizin yağsız olmasına çok dikkat etmelisiniz. Aksi halde ipek kirpikleriniz normal vaktinden çok daha hızlı dökülecektir..

İpek kirpikleriniz ile banyoya, saunaya, hamama, denize ve havuza girmeniz mümkündür. Buhar ya da su ekstra dökülmeye sebebiyet vermez. Fakat PH derecesi çok yüksek havuzlar, istisnai durum yaratabilir; bu konuda dikkatli olmanızı önerilir

İpek kirpikleri en fazla döken maddeler; yağlı göz makyaj temizleyiciler ve göz çevresi kremleri. Bununla birlikte yoğun gözyaşı da ipek kirpiğin yapıştırıcı solüsyonunun hızlı çözülmesine sebep olabiliyor.