Cilt Bakımı

CİLT BAKIMI

Cildimiz insan vücudunun en büyük organıdır.Tüm vücudumuzu kaplar ve yaşayan, hisseden ve her türlü duygu durumunda tepki veren bir örtüdür. Örneğin, soğuk veya sıcak havada ya da kötü beslenme sonucunda tepkileri farklı farklıdır. Cilt deyince hemen hemen hepimiz yüz bölgemize bakmak olarak algılarız, oysa vücudumuz da bizden aynı önemi ve bakımı bekler.

Profesyonel cilt bakımı dediğimizde öncelikle işin uzmanlarından yardım almak çok önemlidir. Cilt tiplerine göre farklı ihtiyaçlar ve bakımlar mevcuttur. Merkezimizde, bize danışan kişilerin öncelikle cilt analizini yapıyoruz. Biyolojik yaşımız ve cilt yaşımız çoğu zaman farklılık gösterebilir. Merkezimizde kişiye özel programlar sunuyoruz , öncellikle cilt tipi ne olursa olsun (karma, yağlı, normal, kuru) cildi mutlaka temizleyerek işleme başlıyoruz. Profesyonel anlamda gözeneklerin derinlemesine temizlenmesinin ardından cildin ihtiyacı doğrultusunda belirlenen protokolü uyguluyoruz.

Cildimizdeki gözenekleri, profesyonel cilt bakımı yaparken elbetteki hem kapalı komedonları hemde siyah noktaları temizlemeliyiz. Ancak burada önemli olan, bu temizliğin profesyonel bakım esnasında uygun olan aşamalardan geçen ciltteki gözeneğin hijyenik koşullarda arındırılmasıdır. Aksi takdirde tıkanan gözenekler cildin oksijenlenmesini engelleyeceğinden, cilt yenilenmez ve bu tıkalı olan gözeneklerdeki biriken yağ ve kir tabakası sivilce oluşumuna neden olur.

Merkezimizde yeni nesil el değmeden gözenekleri temizleyen modern teknoloji cihazları tercih ediyoruz. Bu cihazlarla kişiye özel tek kullanımlık, steril başlıklar kullanarak nazik fakat etkili vakumlama ve titreşim sistemiyle derinlemesine tüm gözenekler taranır. Cildin durumuna göre kür olarak uygulama yapılabilir ya da tek seanslık temizlik yetebilir.

Temizlik aşamasından sonra, yine cildin yaşı ve ihtiyacı uzman tarafından göz önüne alınarak ciltte sarkma mevcutsa yada geniş bir yüzü daha ince göstermek istersek yine teknolojik cihazlar yardımıyla destekleyici yan uygulamalar yapıyoruz. Ultrasonik dalgalarla, ciltte dermisin altında bulunan smas denilen kas tabakasını uyararak, ciltte sıkılaşma ve şekillenme sağlıyoruz.

En çok sorulan ve karşılaştığımız bir diğer konu ise cilt lekeleri. Bu konuda lekenin durumunu ve oluşum nedenlerini baz alarak çeşitli yöntemler uygulamaktayız.

Profesyonel cilt bakımında danışanların oldukça sık tercih ettikleri bir diğer uygulamamızda iğnesiz mezoterapi Otomatik ve titreşimli tekniği sayesinde ürünlerin emilim miktarını artırarak tedavi etkinliğini arttırır. Uygulama sonrası kullanılan kozmetik ürünlerin ciltten içeri geçişi normal cilt emilimine göre fazlasıyla artmaktadır . Böylece kozmetik ürünlerin etkinliği oldukça artırılmış olur.

Tüm uygulamaların sonrasında Güneş koruyucu kullanmak gerekir. Problemin ağırlığına göre, hastaya uygulanacak tedavi, 7-15 günde bir seans yapılır.

Yapılan uygulamalardan sonra en önemli ve bitiş aşaması kişininde günlük hayatta devam ettirmesi gereken cildi nemlendirme aşaması, bu cildin yapısına göre değişen çoğu zaman nemlendirici krem kullanarak bazen de özellikle kuru ciltlerde nem maskeleri kullanarak yoğun nem yüklemek suretiyle yapılan uygulamalardır. Bu nemlendirme işlemini yaparken özellikle kış aylarında kuruyan bacaklar,kollar ve ellerimizide ihmal etmemeliyiz.

Düzenli ve doğru nemlendirilen cilt,serbest radikallerden (hava kirliliği,güneş vs.) korunacağı için cildin yaşlılık etkileri gecikecektir.

TEDAVİ KÜRLERİ/UYGULAMALAR
RA SIGNATURE FACE & BODY TREATMENT

Kişiye özel, altın maskeli cilt / vücut bakımı

HER CİLT TİPİNE ÖZEL KLASİK CİLT BAKIMI


EYECELL KİT UYGULAMASI

Göz çevresi kırışıklık, morluk, ince çizgi ve göz kapağı sarkması durumlarında uygulanan medikal bakım

SNOWCELL HOLYWOOD BAKIMI(ENZIM BASKILAYARAK LEKE VE ANTIAGING BAKIMI)

Her cilt tipine, her mevsim uygulanabilen aydınlanma ve anti-aging bakımı

PUMPKİN ( BALKABAĞI ) PEELİNG TEDAVİSİ


pH FORMÜLA

Cilt yenileme programı

VİTAL C

Oksijen peeling tedavisi

GENOSYS SRS KİMYASAL PEELING UYGULAMASI

Ciltteki tüm problemler için kullanılabilen kimyasal peeling (Akne, skar, leke ve cilt yenileme

SİHİRLİ 20 DAKİKA HIZLI KARBONDİOKSİT MASKE BAKIMI

Her cilt tipine uygun aydınlatma, nem ve toparlama bakımı

CİLT YENİLEME MEDİKAL BAKIMLAR (ANTI-AGING + KIRIŞIKLIK AÇICI)

Büyüme faktörleri ile yapılan medikal anti-aging ve kırışıklık karşıtı bakım

CİLT YENİLEME MEDİKAL BAKIMLAR (YOĞUN NEM BAKIMI)

Büyüme faktörleri ile yapılan medikal yoğun nem ve sıkılaştırma bakımı

CİLT YENİLEME MEDİKAL BAKIMLAR (CANLANDIRICI VİTAMİN + HÜCRE YENİLEME)

Nem kaybı yaşayan ciltler, sigara içenler, mat ve parlaklığını yitirmiş ciltler için

CİLT YENİLEME MEDİKAL BAKIMLAR (AKNE VE AKNE SKARLARININ TEDAVİSİ)

Büyüme faktörleri ile yapılan medikal akne ve akne skarları bakımı (karbondioksit maske ve kimyasal peeling destekli

CİLT YENİLEME MEDİKAL BAKIMLAR (KARBONDİOKSİT MASKE DESTEKLİ)

Genosys büyüme faktörleri ile yapılan kuperozlu cilt ve dolgunlaştırıcı cilt bakımı

BOYUN VE DEKOLTE MEDIKAL BAKIM

Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve çizgi toparlama bakımı

CİLT YENİLEME MEDİKAL BAKIMLAR (ÇATLAK VE SELÜLİT)

Büyüme faktörleri ile yapılan vücut çatlakları ve selülitler için medikal bakım

GLİKOLİK ASİT İLE CİLT YENİLEME PEELİNG UYGULAMASI

% 40 Glikolik Asit ile yağ salgısının azalması, akneli ciltlerde gözenek temizliği ve kuru ciltlerde ince çizgilerin azalması.

AHA KOJİC PEEL KİMYASAL PEELİNG UYGULAMASI (LEKELİ CİLT TEDAVİSİ)

%10 glikolik , %10 laktik; %5 malik; % 3kojik içeren hem leke hem anti-aging yenilenmede kullanabilecek kimyasal peeling (Lekeli ciltler için tedavi)

BLACK PEEL CLEAR

Siyah asetik asit doğal organik peeling. Derinlemesine nemlendiren peeling bakımı Kuruluk, yaşlanma ve akne problemlerine organik çözüm.

İĞNESİZ MEZOTERAPİ BAKIMLARI
SOMON DNA

Somon sütünden elde edilen, insan DNA' sına çok benzeyen polimerize DNA'dır. Hasarlı hücreleri tedavi etme ve bağ dokularını yeniden yapılandırma özelliği ile yanık, yara izleri, skar ve çatlak bakımlarında hızlı bir etki göstermektedir. Cilt sarkmalarını önler, güneşin zararlı ışınlarının cilt yüzeyinde oluşturduğu serbest radikalleri yok eder. Cildin nem tutma kapasitesini arttırır. Somon sütünden elde edilen, insan DNA' sına çok benzeyen polimerize DNA'dır. Hasarlı hücreleri tedavi etme ve bağ dokularını yeniden yapılandırma özelliği ile yanık, yara izleri, skar ve çatlak bakımlarında hızlı bir etki göstermektedir. Cilt sarkmalarını önler, güneşin zararlı ışınlarının cilt yüzeyinde oluşturduğu serbest radikalleri yok eder. Cildin nem tutma kapasitesini arttırır.

EGF COCKTAIL ( KÖK HÜCRE )

Yaşlılık belirtilerini dengeler, bağ dokusunun oluşumunu, yeni hücrelerin üretimini ve kollajen sentezini arttırır. Güneş ışınlarının verdiği hasarı onarır. Hücre yenilenmesini hızlandırarak daha yumuşak, daha elastik ve daha rahat bir cilt oluşması için hidrolipidik tabakayı onarır. Ciltteki su kaybını sınırlandırır.

WHITENING COCKTAIL ( LEKE SERUMU )

Koyu halkalar ve yaşlılık lekelerinin giderilmesi için kusursuz bir bakım sağlar. Melamin oluşumunu yavaşlatır ve deride bulunan mevcut melaminin yıkımını sağlar. Bu sayede ciltteki lekeler kaybolur ve cilt daha canlı bir görünüm kazanır. Ayrıca cildin sıkılaşmasına yardımcı olur, cilde ışıltı ve parlaklık verir.

ORGANIC SILICON ( SIKILAŞMA TOPARLAMA )

Ciltte oluşan kurumalar, kırışıklıklar, sarkmalar ve buna benzer yaşlanma belirtilerini en aza indirir. Yenileyici ve sıkılaştırıcı etkisi ile sadece yüzü toparlamakla kalmayıp, kollar, karın, bacak ve kalça sarkma bakımlarında da kullanılır.

L-CARNITINE ( SELÜLİT TEDAVİSİ )

Anti selülit etkili ve yağ parçalayıcı formül. Selülit bakımı, zayıflama ( bölgesel incelme ) ve cilt görünümünü iyileştirmede kullanılır.

ANTI-AGING FORMULA

İçerdiği 49 aktif içerik ile cildi besler, canlandırır ve nemlendirir. Anti aging uygulamalarında özel formülü ile kırışıklıkları azaltır ve sıkılaştırıcı bir etki gösterir. Nemlendirici ve sıkılaştırıcı özelliği sayesinde dermisi tekrar yapılandırır. İçerdiği aktif bileşenler sayesinde botox etkisi yapar.

VİTAMİN COMPLEX ( A - E - C - B VİTAMİN )

Vitamin kokteyli güçlü bir anti-oksidandır. Hücrelerin ihtiyacı olan vitamin desteği ile anti-aging uygulamalarını ve yüz liftingini destekler. Karma ve yağlı cilt tiplerini dengelerken, kuru ciltleri canlandırır.

HYALURONIC ACID XS %2 ( KIRIŞIKLIK VE İNCE ÇİZGİLER )

Molekül ağırlığının binlerce katı kadar su tutma özelliği vardır. Epidermik hidratasyonu kolaylaştırır ve hacim sağlar. Kolejen jelinin interfibraller arası boşluklarını doldurur, bu yüzden kırışıklıkları iyileştirme bakımında kullanılır.