Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve pratik yoludur. Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen kıl köklerinin lazer ışınları ile yok edilmesi işlemidir. Bir başka tanımı ise; Lazer epilasyon cihazının ürettiği lazer enerjisini cilt ve tüy çevresine zarar vermeden direkt kıl kökünü tahrip etme işlemidir.Lazer epilasyon tedavilerinde en iyi sonuçları alabilmek için hastanın cilt tipinin doğru belirlenmesi ve kullanılacak lazer epilasyon cihaz parametrelerinin cilt tipine göre doğru ayarlanması önemlidir.

Buz Başlıklı OPT (Optimum Pulse Technology)

En son çıkan lazer teknolojilerinden biridir. Square atım teknolojisine sahiptir. Square atım teknolojisi sayesinde epilasyon yaparken hiçbir şekilde acı veya ağrı hissedilmez. Özellikle ten rengi çok koyu olan kişilerde rahatlıkla uygulama yapılabilir. Yine bu özellik sayesinde çok ince ve açık renk kıllarda da diğer cihazlara oranla başarı oranı daha yüksektir.

DEPİLASYON (Sir Ağda)

Reçine ağda olarak adlandırılan çam ağaçlarındaki reçinelerin bal mumundan ve bitkisel yağlardan oluşan bir karışım olan sir ağda oldukça kuvvetli bir ağda türüdür. Doğal yollarla elde edilen bitkisel bir ürün olduğundan dolayı sağlıklıdır ve vücuda hiç bir zarar vermez. Tüylenme sorununu ortadan kaldıran en küçük kıl köklerine kadar alma özelliği olan sir ağdalar, pudralı ve pudrasız olarak ikiye ayrılır.

Isı ile akışkan bir özellik kazanan bu doğal epilasyon ürününün faydaları şu şekildedir;

• Hijyeniktir.

• Doğal bir maddedir.

• Kıl köklerini zayıflatır, inceltir.

• Ölü hücreleri temizler.

• Doğal peeling görevi görür.